5 nejlepších olejů pro bezchybnou pleť

Tyto pěstící produkty pocházející z přírody, jsou lisovány za studena a nejsou do nich přidány barviva ani konzervanty. Nejsou rafinované, takže si ponechávají vysoký obsah vitaminů a minerálů a i citlivější pleť je většinou dobře snáší včetně dětské pokožky. Odvedou stejně dobrou práci, ne-li lepší, jak některé krémy.
 balzám na rty z včelího vosku
1. Olivový olej
Uplatníte ho nejen v kuchyni, ale i v péči o pleť. Působí protizánětlivě a má léčivé schopnosti díky omega kyselinám, minerálům, vitaminu E a K. V pokožce přirozeně uzamyká vlhkost na dlouhou dobu. Jeho nespornou výhodou je, že ho seženete téměř všude a je cenově dostupný.
 
2. Kokosový olej
Dnes už se jedná o dávno známou klasika, která má široké využití. Působí protizánětlivě, protiplísňově, antivirově a antibakteriálně a to jak uvnitř těla, tak navenek. Je vhodný pro atopiky a alergiky a bez problému ho snášejí i malé děti. Vitaminy A, C a E pomáhají proti stárnutí kůže.
 
3. Arganový olej
Arganový olej bývá nazýván „tekutým zlatem“, protože pleti mimořádně prospívá. Díky obsahu vitaminu E pokožku vyživuje a regeneruje. Je vhodné ho aplikovat na oční okolí, kde pomáhá vyhlazovat vrásky a podporovat tvorbu kolagenu a elastanu. Dokáže urychlit hojení různých oděrek a jizev a je nápomocný při léčbě ekzémů a akné. Ten původní a nejkvalitnější se vyrábí v Maroku, kde je ručně sklízen a zpracováván, což se odráží v jeho ceně.
 čistá plet
4. Opunciový olej
Pochází z plodů opunciových kaktus a dokáže udržovat pleť hydratovanou, podporuje tvorbu kolagenu a má zklidňující a protizánětlivé schopnosti. Díky svému složení je mimořádně účinný na mimické vrásky, cenově však patří do vyšší kategorie.
 
5. Mandlový olej
Patří k nejcennějším rostlinným olejům, který pomáhá zklidňovat a regenerovat pokožku a dodává jí pocit hebkosti. Svým složením je podobný lidské pokožce, proto je v péči o ni velmi oblíbený. Jako všechny předešlé oleje i tento obsahuje spoustu minerálů a vitaminů A, E a F. Je možné ho použít i na odličování, protože umí rychle a beze zbytků odstraňovat make-upu.
 
Všechny oleje můžete nanášet na tělo, vlasy i nehty. Na trhu už se začínají hojně objevovat i jiné druhy, které jsou hodnotné díky svému složení, např. jojobový, ricinový, makadamiový nebo avokádový. Při aplikaci na kůži prsty vklepejte nebo vmasírujte pár kapek do navlhčené pokožky. Tímto postupem se olej rychle vsákne, nezanechává mastný film a jeho spotřeba bude menší než při roztírání na kůži suché.