Jakou vybrat tiskárnu k vám domů?

Vybírat tiskárnu pro domácí použití je jiné než vybírat zařízení do kanceláře. Výrobci myslí na všechny uživatele, a tak nabízejí různé typy tiskáren. Při výběru zvažujte i náklady na provoz, tedy na tonery. Určitě si tedy ověřte i to, kolik stojí náplň do jednotlivých typů tiskáren.

Tiskárny můžete rozdělit do dvou hlavních kategorií, a to jsou tiskárny laserové a tiskárny inkoustové. Každá nabízí určité výhody, které jsou popsány níže v článku.  Na řadě je totiž zásadní otázka, a to…
tisk na tiskárně

Co potřebujete tisknout?

Může to být na první pohled zvláštní otázka, ale měli byste si ujasnit, na co prioritně tiskárnu potřebujete. Při výběru je důležité vědět, zda potřebujete tisknout hlavně texty, fotky nebo výkresy a v jakém měsíčním objemu. Je totiž rozdíl, zda budete tiskárnu využívat dennodenně nebo pouze příležitostně. Pokud v tom jasno, můžete používat i speciální tonery.
tiskárna Samsung

Laserové tiskárny pro tisk textu

Laserové tiskárny se nejčastěji využívají na černobílý tisk textu. Pochopitelně je možné využít je i pro tisk obrázků a fotek, ale barevné laserové tiskárny jsou nákladnější a neposkytují nejvyšší kvalitu tisku. Černobílou laserovou tiskárnu byste si měli vybrat, pokud potřebujete tisknout velké množství textů. Výhodou je rychlost tisku a také průměrná cena za výtisk, přičemž slušnou kvalitu dosáhne prakticky na všech typech papíru.

Inkoustová tiskárna pro kvalitní fotky

Inkoustové tiskárny jsou cenově dostupné a kupují se hlavně tehdy, pokud chcete dosáhnout vysokou kvalitu tisku fotek, obrázků a podobně. Samozřejmě je třeba vybrat si konkrétní model, který bude naplňovat vaše potřeby a také zajistit kvalitní papír. Fotky můžete doma tisknout i na fotopapír, který je běžně dostupný. V sortimentu jsou černé i barevné náplně do inkoustové tiskárny, přičemž každá se dá vyměnit samostatně podle potřeby, když se daná barva vypotřebuje.

4.1
11