Vycestujte s karavanem na okružní jízdu po republice

Kdybychom uspořádali anketu mezi lidmi, kteří pamatují ještě Československou federativní republiku, možná bychom se divili, kolik z nás by nesouhlasilo s rozdělením země na dva samostatné celky, jak k tomu došlo 1. Ledna 1993. Československo bylo suverénním státem od jeho vzniku v roce 1918 a pro obyvatele České i Slovenské republiky je spíše na obtíž uzavírání hranic a štěpení na dva subjekty, zvláště tehdy, chceme-li na Slovensko vycestovat, anebo Slováci vycestovat k nám. Někteří obyvatelé naší země mají také na Slovensku stálé přátele, s nimiž se navštěvují, a rozdělení republiky berou jen jako politickou rošádu.

pohled na Šumavu

Pokud máte tažné zařízení na Škoda Yeti a máte možnost pronajmout si karavan, můžete podniknout okružní jízdu po „bývalém Československu“ a pojmout ji jako poznávací hvězdicový zájezd. V obou územních celcích je mnoho překrásných míst, která stojí za návštěvu, anebo dokonce za delší pobyt.

Vysoké Tatry

S karavanem lze parkovat a tábořit na mnoha místech, k dispozici jsou desítky až stovky autokempů s přípojkami na elektřinu a v karavanu máte pak vše potřebné pro komfortní pobyt. Je mnohem výhodnější, než stan, protože v něm nic nenavlhne ani nezmokne, a zároveň je výhodnější, než jakékoli ubytování v chatkách, penzionech či hotelích, protože nejste vázáni žádným smluvním vztahem či rezervací. Prostě přijedete do kempu, jednoduše se utáboříte, pokud je tu místo, a pokud ne, odjedete https://snow.cz/clanek/4718-na-co-nezapomenout-nez-odjedete-za-snehem-do-zahranici dál a najdete si jiné místo.

Karavan je výhodný i pro pobyt v horách, například s ním můžete přenocovat na Šumavě, v Krkonoších, v Orlických horách, ale také ve Vysokých Tatrách, kde je autokempů a míst pro karavany několik. Vaše dovolená pak závisí hlavně na tom, kolik chcete investovat do pohonných hmot, a jak dlouhou vzdálenost chcete urazit, ve srovnání s tím, jak dlouho byste se rádi zdrželi na jednom místě.