Co vám přinese dovolená na Českobudějovicku

Zážitky pro rodiny s dětmi a běžné výletníky

Českobudějovicko je krajina velmi bohatá na celou řadu přírodních krás i architektonických památek v průřezu mnoha staletí. Zajistíte-li si ubytování v penzionech v Českých Budějovicích, můžete odtud vyjíždět osobním vozem, případně vlakem každý den jiným směrem na několikahodinové či celodenní výlety, a to jak do přírody, tak i na prohlídku krásných památek, které tu pro nás zanechali naši předkové. Vzpomeňme kupříkladu Černou věž v sousedství náměstí Přemysla Otakara II., zámek Hluboká nad Vltavou s přilehlým parkem, zámek v Českém Krumlově s rozsáhlou zahradou, zámek v Třeboni či hrad Rožmberk nad Vltavou.

České Budějovice

Zážitky pro cyklisty

Cyklistika je jedním z našich národních sportů a naštěstí je v naší zemi obrovský počet vhodných terénů pro její provozování. Můžete si zvolit jednu z mnoha značených cyklotras, a to se pochopitelně vztahuje i na Českobudějovicko. Ty nejzajímavější směřují k Třeboni, k Veselí nad Lužnicí, k Hluboké nad Vltavou a proti proudu Vltavy k Českému Krumlovu. Můžete na kolech navštívit i nejvyšší vrchol Blanského lesa Kleť a doporučit bychom vám mohli i jízdu po silnici podél Vltavy z Loučovic přes Vyšší Brod, Rožmberk nad Vltavou, Český Krumlov, Zlatou Korunu, Třísov, Dívčí Kámen a Boršov nad Vltavou.

hrad Rožmberk nad Vltavou

Zážitky pro vodáky

Ubytování v Českých Budějovicích je také jistou možností, jak zakončit vodácké putování po Vltavě. Máte možnost si tu konečně v pohodlí penzionu dopřát potřebný komfort, který není k dispozici ve vodáckých kempech, a stejně tak to platí i o soukromí. Na závěr vodácké výpravy si tu můžete objednat wellness procedury, saunu, lze si pronajmout jízdní kola a projet se podél Vltavy až k zámku v Hluboké nad Vltavou, anebo směrem na východ, přes Hlincovou Horu a Zvíkov až do Třeboně k rybníku Svět a k areálu třeboňského zámku, případně k rozsáhlé ploše lázní Aurora.