Dovolená

Lyžování patří jednoznačně k nejoblíbenějším zimním sportům. Tento sport je samozřejmě zařazen i na Olympiádě a lyžařů každým rokem přibývá.

Důvodů, proč je lyžování tak oblíbené je celá řada. Jednoznačně se jedná o adrenalinový sport, což spoustu (zejména mladých) lidí přitahuje. Navíc ze sjezdovek jsou krásné výhledy, což zase láká milovníky přírody. Nespornou výhodou lyžovaní je rychlé spalovaní kalorií. Navíc je to sport, který můžete dělat s celou rodinou nebo s přáteli.

lyže

Pokud ještě nevíte, kam se letos o jarních prázdninách podíváte, určitě doporučujeme ubytování Čenkovice. Budete přímo u Ski resortu Buková hora. Čeká na vás zejména krásná příroda a celkově velmi příjemné prostředí. Podíváte se do místních lesů, uděláte výšlap na nejvyšší kopce a vychutnáte si krásné západy slunce. Navíc sjezdovka pro lyžaře je tu úplně luxusní a program tu najdou úplně všichni bez ohledu na věkovou kategorii.

I pokud zrovna nejste fanoušky sjezdového lyžovaní, můžete se sem jet podívat. V okolí Bukové hory se dá jezdit samozřejmě i na běžkách nebo chodit na procházky. Výlet do přírody jistě prospěje každému a celá rodina si ho užije.

Jestli vás ale zimní sporty vůbec nelákají, je zde možnost vyrazit až v létě na kola. Cyklistika je ještě oblíbenějším a rozšířenějším sportem než lyžování. V loňském roce prudce stoupl zájem o elektrokola a ním se cyklistika se stala ještě populárnější. Nyní už může na elektrokole jezdit úplně každý, i pokud nemá zrovna dobrou fyzičku. Na elektrokole se podíváte podstatě dál a užijete si přírodu a výhledy bez zadýchání, nepříjemné bolesti a vyčerpání.

kolo

Ať už se rozhodnete pro zimní nebo letní variantu, přejeme vám krásnou dovolenou. Doufáme, že si odvezete spoustu krásných zážitků a strávíte příjemný čas s rodinou. Nezapomeňte, že nemusíte jen sportovat, ale můžete si najít i čas na odpočinek. Zahrajte si deskové hry, přečtěte si knížku, zajděte na rodinný oběd, a hlavně si užijte čas pro sebe.