Třeboňsko na kolech

si ize:11pt“>Cyklistice se v naší zemi věnují tisíce nadšenců. Je to sport velmi dobře dostupný vzhledem k relativně nízkým cenám jízdních kol a také k možnostem kola si výhodně pronajmout například na dovolené. Půjčoven kol je u nás celá řada a není problém obstarat kola i pro celou rodinu.

náměstí v Třeboni

Když už jsme zde naznačili cyklistiku v rámci rodin, máme pro vás tip na oblast, která je vhodná právě pro rodiny s dětmi a pro začínající cyklisty, kteří nemají potřebné zkušenosti, a nejsou ani dostatečně fyzicky zdatní, aby si troufli na horské, kopcovité terény.

Na Třeboňsku mohou jezdit na kolech i senioři

Třeboňská pánev již ve svém samotném názvu prozrazuje, že se jedná o krajinu rovinatou, a co se týče cyklistiky nenáročnou. Neznamená to však, že byste se tu nudili podobně, jako při průjezdu mezi lány osevních zemědělských ploch, kde široko daleko není nic jiného k vidění, v okolí Třeboně vás překvapí travnaté louky, časté lesíky a remízky, řeky, říčky a stoky a pochopitelně velké množství rybníků. Vodní plochy udržují v krajině potřebnou vlhkost a ionizovaný vzduch a budete se tu cítit velice příjemně po celý rok.

Jižní Čechy

Třeboňsko je chráněnou krajinnou oblastí s mnoha zástupci živočišné říše, zejména hmyzu a ptactva, na hladinách rybníků zahlédnete volavky, potápky a kachny a vaši mysl potěší rákosové doutníky a staleté duby, vysázené pro zpevnění rybničních hrází.

Vlastní kola nebo pronajatá

Ve výhodě jsou zejména ti, co si zajistí odvoz svých vlastních jízdních kol, například pomocí držáku na kola na tažné zařízení. S vlastním kolem můžete disponovat, jak se vám zlíbí, a máte také lepší přehled o jeho technickém stavu. A co se týče držáku na tažné zařízení, je to bezpečnější způsob přepravy kol, než na střešním nosiči, kdy vám mohou kola za jízdy spadnout na karosérii auta, a za jízdy na ně není vůbec vidět.