Kam vyrazit na vánoční trhy


Všude dobře, doma nejlíp
Praha, Brno, Ostrava a další desítky českých měst chystají svou vánoční výzdobu. Strategie je jasná. Nalákat co nejvíce návštěvníků a potěšit co nejvíce dětských duší. Vánoce jsem přece především svátky dětí. Každé město se zaměřilo na něco jiného, ať už na vícero druhů svařeného vína a punče, medovinu nebo na sladkosti.
vánoční strom
Na žádných trzích nesmí chybět pražené oříšky, horká čokoláda a horké kaštany. Pokud však míříte na trhy s dětmi, ty jistě ocení vánoční dílničky. Mnohá města již nabízí i možnost veřejného bruslení a uprostřed náměstí nabízí ledovou plochu. Je to určité zpříjemnění těchto chvil a ocení to zejména rodiče, protože děti se po pár hodinách začnou nudit. Někde dokonce nabízí i zapůjčení bruslí a cena je zanedbatelná. Navíc, tyto zážitky jsou k nezaplacení.
Takže stačí na internetových stránkách jednotlivých měst vyhledat program a můžete vyrazit. Každé město láká na doprovodný program, který je někde pěkně nabitý. Zpívaní vánočních koled, vystoupení kapel nebo snad pohádky pro děti, to vše si může vaše rodina dopřát.
Výlet za hranice
Cestovní kanceláře nabízí širokou škálu vánočních zájezdů a výletů. Pokud se však rozhodnete vyrazit na vlastní pěst a na více dnů, zajistěte si dopředu nocleh. Tyto termíny jsou velmi žádané.
Nejvíce turistů míří do Rakouska, kde jsou nejznámější trhy v Norimberku, Vídni či Salzburgu. Obě města mají svou atmosféru a neskutečné množství stánků s dobrotami. Navíc můžete spojit příjemné s užitečným a prohlédnout si dvě historická města. Kousek od nás jsou k vidění trhy v Bratislavě, které stojí návštěvu.
vánoční trhy
Pokud vás tato země neláká, můžete zvolit Německo a slavné trhy v Drážďanech či Berlíně, Polsko a vyhlášený Krakov nebo snad Maďarsko a nádherné trhy v Budapešti.
Jestliže chcete vycestovat někam dál, zvolte např. Londýn, kde se mají trhy dlouhou tradici a nachází na více místech ve městě.