Jak se působivě zbavit různých nečistot z povrchu?

Snažíte se zbavit koroze, různých nečistost nebo například otřepků z nějakého povrchu? Tak je možné, že jste už slyšeli o takzvaném pískování či tryskání. Rozdíl však v těchto názvech není, jelikož kdysi se místo abraziva používala jako dostupnější a samozřejmě levnější varianta písek.

Jak to tedy funguje? Pomocí nožního pedálu osoba zapíná a vypíná proces pískování, zatímco kouká přes potřebné ochranné sklo a tím tedy takzvaně tryská, neboli pískuje různé díly. Principy tohoto procesu jsou dva, a to sací a tlakový systém. Zatímco sací systém využívá stlačeného vzduchu nacházejícího v komoře., tak tlakový má společně se stlačeným vzduchem i smícháno abrazivo, které se nachází v tlakové nádobě. Tyto „pískovačky“ se dají také rozdělit na mobilní a kabinové. U mobilních je výhoda toho, že jsou lehčí na přenos a tedy nejsou nijak omezeny prostorem. Jsou poháněny pojízdným dieselovým kompresorem. Nevýhodou této mobilní „pískovačky“ je, že abrazivo práší všude, což vytváří nechtěný nepořádek.

pískovací box

Zatímco pískovací box, neboli kabinová „pískovačka“ je uzavřený systém a dává možnost pískovat, aniž by okolí způsoboval nějaké nechtěné nečistoty. Skládá se z různých částí, a to samotného boxu, recyklačního systému, vzduchového a abrazivního systému pro tryskání a také samozřejmě odsávače prachu. Je to ocelová konstrukce, takže působí robustně.

abrazivo

Nicméně i přesto, že byste váhali a raději byste si zařízení vyzkoušeli, předtím než jej pořídíte, nemusíte se bát. Toto zboží si totiž můžete vyzkoušet v provozní zkušebně a také si ho samozřejmě detailněji prohlédnout, poté už si můžete být jistí, že se koupě tohoto zařízení skutečně vyplatí. Důležité je také zmínit to, že se jedná o kvalitní produkt za dostupnou cenu. Nicméně je také třeba avšak dbát na jednu podstatnou věc, a to je ta, že ono zařízení není určeno pro profesionální použití.