Jak si najít čas na svůj soukromý život?

Bojujete s pracovním nátlakem, neboť vykonáváte vysokou pozici, nebo je ve Vašich kompetencích mnoho zařizování, a tak se vracíte pozdě a již nemáte prakticky žádný osobní život, po němž toužíte a rádi byste oprášili své zážitky z dob, kdy jste se objevovali ve společnosti často? Pak nezahálejte a uspořádejte si čas takovým způsobem, abyste se dostali i ke svým koníčkům, rodině, blízkým přátelům, partnerovi a dalším zájmům, nicméně zároveň měli dostatek spánku, prostoru pro relaxaci a stíhali práci. Zdá se Vám to jako nadlidský úkol či nereálná záležitost? Podívejte se, jak toho lze docílit.hodiny měřící čas protékající mezi prsty
Popřemýšlejte, co má v životě pro Vás největší váhu. Nesnažte se za každou cenu vmísit do každodenní rutiny nepotřebné součásti, jež Vás příliš zatěžují a nemají žádný význam, neboť představují nulový přínos pro Vaši existenci. Věnujte alespoň pár minut vytvoření seznamu shrnující Vaše priority a až následně je míchejte s povinnostmi.
Zkombinujte práci či studium se zábavou. Naučte se ve volných chvílích během plnění školní docházky nebo vydělávání ve svém zaměstnání kouzlit taktéž úsměv na tváři sobě samotným. Jestliže Vás třeba fascinuje literatura a velmi rádi čtěte, avšak nedostáváte se k tomu v takovém množství, jak byste si možná přáli, v mezičase, kdy se v práci nic neděje a nemusíte nic plnit, či o přestávkách před následující výukou, si otevřete časopis, knihu, příručku či jinak pro Vás zajímavý zdroj informací a efektivně tím využijte jinak ztracené hodiny.vytížená, přepracovaná osoba
Nic nenechávejte náhodě a organizujte si dny. To pomůže k redukci chaosu, nevhodně využitým minutám, a naopak podpoří bonusově získané hodiny navíc, které následně již dle vlastního uvážení můžete věnovat odpočinku či naopak svým blízkým, kteří pro Vás mnoho znamenají, a tak máte pocit, že by si zasloužili více pozornosti.
Buďte dochvilní. Nedopouštějte neustálou nutnost překopávání svých plánů kvůli opoždění, jelikož se jedná o komplikaci, které se můžete plně vyhnout.