Sídlo je nutností

Každá firma, která má existovat a normálně fungovat, potřebuje kromě jiných náležitostí bez výjimky i nějaké své sídlo. Musí existovat nějaká adresa, na které je taková firma zaregistrovaná, a to proto, aby ji tam našel každý, kdo ji z jakéhokoliv důvodu najít potřebuje.

Jenže pokud si myslíte, že není záležitost firemního sídla nic náročného anebo dokonce nezvládnutelného, protože se přece dá zaregistrovat kdekoliv, třeba i u podnikatele samotného doma, vyvedu vás z omylu. Jistě, sídlo se dá teoreticky sehnat velice snadno, jenže ono nejde jenom o to, aby podnik nějaké to sídlo měl. Důležité je i to, zda podobné místo plní co nejdokonaleji to, co se od firemního sídla očekává. Což znamená, že musí takové sídlo i dost důstojně reprezentovat.

podnikatelka v kanceláři

Protože spolupracovali byste snad s nějakou firmou, která nepůsobí už na první pohled dost důvěryhodně, spolehlivě a kvalitně? Zajímali byste se o podnik, který má sídlo kdesi daleko, třeba na zapadlém venkově nebo v nějaké takzvané vyloučené lokalitě? Možná ano, ale daleko spíše ne. A na to by pak pochopitelně onen podnikatel doplácel. Protože při nedostatku nebo dokonce absenci zákazníků se nelze normálně uživit, a to ani kdyby byla nabídka určité firmy naprosto dokonalá.

A tak si firmy obvykle pořizují takové sídlo, které jim dělá jedině čest. A často takové sídlo také jenom shánějí, ale ne a ne nějaké sehnat. Protože atraktivních míst, na nichž by se firma vyjímala, určitě není dost a luxusní nemovitosti, v nichž by to působilo mimořádně důvěryhodně, jsou vysloveně nedostatkové.

švýcarský dům

A tak si často podnikatelé pořizují virtuální sídlo pro svoji firmu. Ono je totiž vyjde takové sídlo firmy levně, a přitom naprosto dokonale reprezentuje a dává tak naději na podnikatelské úspěchy.

V takovém virtuálním sídle získá podnikatel vlastně jen adresu a pár základních služeb, ale nesporně mu to prospěje. Protože tam na něj vsadí i ti, kdo by nad ním jinak kvůli jeho nedůstojné provozovně ohrnuli nos.