Stěhování v neobvyklou denní dobu


Většina lidí si zařizuje stěhování tak, aby proběhlo v průběhu běžné pracovní doby v dopoledních a krátce i odpoledních hodinách. Je to celkem logické, neboť se tím nemusí přizpůsobovat denní cyklus a harmonogram stravování, odpočinku a spánku. Začnete-li s akcí brzy ráno kolem šesté, můžete to zvládnout do čtrnácti hodin zcela bez problémů, a pak vám zbyde dostatek času na vybalování věcí z krabic a rozmístění nábytku v obytném prostoru. Ne vždy je ale toto řešení žádoucí a přichází okamžiky, kdy uvítáte, aby stěhovací firmy dorazily na místo určení až ve večerních hodinách a celý proces se odehrával v průběhu noci.

noční stěhování

Sousedské vztahy – stěhování přes den je pro vaše sousedy, co jsou zrovna v tuto dobu doma (například jde o důchodce), ideální nahrávka „na smeč“. Mohou vyvolat konflikt někdy až infarktový, a za tu hrůzu vám poslední den pobytu na dotyčném místě určitě nestojí. Nemáte-li zájem se s těmito zlými lidmi potkat, tak přesuňte levné stěhování v Praze na noční hodiny, anebo přenechejte většinu pracovních úkonů stěhovací firmě a sami zavčasu opusťte terén.

noc v horách

Noční směny – je-li stěhovací firma přístupná vašemu návrhu přestěhovat vás v nočních hodinách, protože jste zvyklí být v noci bdělí a pracovat na nočních směnách, pak je to perfektní výhoda. V noci je totiž ve městech božský klid. Většina rušivých vlivů je ta tam a vy se jen soustředíte na svou práci. V noci jde také mnoha lidem práce lépe od ruky a lépe se na ni soustředí. Největší krize bývá kolem druhé hodiny ranní, a pokud začnete relativně brzy, zhruba kolem sedmé večer, ve dvě ráno už můžete mít hotovo.

Denní teploty – musíte-li se přestěhovat v létě a zrovna na tento týden hlásí meteorologové tropická vedra, mohlo by to vyvolat i vážné zdravotní potíže nejen vám, ale i stěhovákům. Tehdy je stěhování v noci mnohem lepší nápad, než to hrotit a kulminovat se stěhovací akcí kolem poledne, kdy je venku ve městě na betonovém povrchu někdy až přes čtyřicet stupňů Celsia.