V čem vám pomůže BMI kalkulačka? Možná se konečně odhodláte ke změně.

Jste nespokojení se svou postavou a rádi byste shodili pár kilo? To nemusí být žádný problém, nejprve ale zjistěte, jak na tom skutečně jste.

V čem vám pomůže BMI kalkulačka? Možná se konečně odhodláte ke změně.

Mnoho lidí řeší svou váhu a přitom vůbec nemusí a jsou naopak tací, kteří si se svou postavou hlavu nelámou, i když by už měli začít uvažovat o změně životního stylu. Nevíte, jak na tom jste ale rádi byste to zjistili? V tom vám může pomoci kalkulačka, která vám spočítá, jak na tom ve skutečnosti opravdu jste. I malý krok vám může pomoci nastartovat velkou změnu.

pexels-photo-4117543

Co vám napoví tabulky

BMI je číslo, které snadno zjistíte ze svých údajů. Zapotřebí je k tomu znát konkrétní výšku, váhu, věk a pohlaví a díky chytré rovnici se dozvíte, zda je vaše váha v pořádku nebo zda je zapotřebí odhodlat se k jistým změnám ve svém životě a v jídelníčku. Spočítat si to můžete jednoduše na internetu, kde naleznete přesnou kalkulačku i tabulku s vyhodnocením vašeho BMI čísla. Požádat ale o to můžete i svého lékaře.

Odborníci se vesměs shodují ale na tom, že jde pouze o jakési orientační číslo a úplně stoprocentně se na něj spoléhat nelze. Nevyčtete totiž z něj jasně, kolik je v těle přesně tuků a kolik svalů, což může být lehce zavádějící, jedná se spíše jen o odrazový můstek, který vám pomůže posunout se dál.

pexels-photo-4498174

Je čas na změnu

Pro to, abyste se začali cítit lépe, obvykle stačí udělat méně, než se může zdát. Pokud již dlouho přemýšlíte nad tím, že byste se sebou měli začít něco dělat, právě BMI vám v tom může značně pomoci. I podle toho, jak moc se liší vaše číslo od ideálu, se můžete rozhodnout, kolik kilogramů potřebujete doopravdy shodit a tomu přizpůsobíte svůj dietní plán. Často totiž začínají hubnout lidé, kteří to vůbec nepotřebují, naopak ti, kteří by měli držet dietu, to neřeší. Jenže obezita i nadváha jsou poměrně závažné věci a neměli by se obcházet. Zjistěte si, jak na tom jste a buďte se sebou konečně spokojení.

Dostatek pohybu a zdravější a vyvážená pravidelná strava dokážou sami o sobě udělat divy. Cestu k vysněné postavě máte na dosah.