Alternativní možnosti Viagry

Muži mající problémy v sexuálním životě, často sahají po modré pilulce nesoucí název Viagra. V roce 1990 ji vyvinula firma Pfizer a ihned si získala pozornost celého světla, protože muži konečně mohli diskrétně a hlavně účinně řešit své problémy s erekcí. A je-li něco tak úspěšné a populární, dříve nebo později se objeví různé alternativy.

V případě Viagrových náhražek se muselo čekat na vypršení patentového práva výrobce, což nastalo před pár lety. Od té doby se na trhu setkáváme s různými alternativy, jako je Kamagra, Lovegra, Blueberry, Cobra či Sidalforce.

close-up-1853400_1280

Jak to celé funguje? Především je třeba nejdříve zmínit, jak se daná choroba jmenuje a jaké jsou její dopady. Jedná se o erektilní dysfunkci a postihuje muže po čtyřicítce. Jiným názvem se jedná o impotenci, jejíž dopady jsou mnohem hlubší, než pouze neschopnost sexu. Muž totiž ztrácí sebevědomí, intimitu s partnerem a klesá tak celkově jeho kvalita života.

Nyní již k samotnému principu. Účinnou látkou je sildenafil, který způsobuje uvolnění hladkého svalstva, což má za následek zvýšení oxidu dusnatého, tedy látky běžně se uvolňující v lidském těle během sexuální stimulace. Uvolnění hladkého svalstva pak vede k rozšíření tepen a prokrvení genitálií, tedy tolik kýžené erekce, která může vydržet až 6 hodin.

hands-1150073_1280

Mezi těmito alternativy je těžké si vybrat tu pravou. Která je nejlepší? Těžko říct, záleží na osobních preferencí. Obecně lze ale poukázat především na oblíbenost Kamagry, která je v současnosti nejvyhledávanější. Náhrady jsou k dostání také v různých formách. Kromě klasických tablet je můžete sehnat ve formě želé. Co je lepší? Opět závisí na tom, co kdo preferuje. Želé nebo žvýkací tablety jsou vyráběny v různých ovocných příchutích, což je důvod, proč je někdy muži upřednostňují.

Vzhledem k tomu, že se jedná o léky dostupné bez předpisu, je třeba se pečlivě řídit pokyny uvedené v příbalovém letáku. Zejména muži trpící jinou chorobou by si měli dát pozor či se před užitím poradit s lékařem.