Rukavice pro každého brankáře

Brankář to skutečně nemá jednoduché. V jedné vteřině se na něho doslova valí soupeř a teď má jeden veliký úkol, ochránit svoje území, aby tudy nic neproklouzlo. To by rozhodně pro družstvo nebyla příjemná zpráva. Poté skutečně záleží i na takových maličkostech, jako jsou brankařske rukavice. Ale upřímně on už ten boj začíná jejich výběrem. V dnešní době si totiž lze zvolit jiné na trénink a odlišné zase přímo na zápas. Co je ovšem daleko nejdůležitější, že musí zkrátka pěkně sednout na ruku, být pohodlné a v podstatě vytvořit dokonalou souhru rukou, těla i myšlenek. Zkrátka musí splynout a ne být na obtíž. Poté brankář je schopen podat i odpovídající výkony.

brankářské rukavice

Jak si vybrat správné brankařské rukavice a neudělat chybu?

Je mnoho různých typů a každý výrobce soustředí na jinou technologii a vzhled. Přesto si každý hráč může vybrat vyhovující značku, velikost i materiál.

  • Velikost je vždy velmi důležitá. Rukavice musí pěkně padnout na ruce a rozhodně si na své přijdou jak malí hráči, tak dospělí jedinci. Velikost rukavic je od 3 až do 12, přičemž menší označení je určené pro děti.
  • Nesmí se podcenit samotný materiál a díky moderní technologii je skutečně vysoce kvalitní. Brankařské rukavice se poté dají bez problémů pořídit na hraní venku, v mrazu, větru nebo mokru. Zkrátka na každé povětrnostní podmínky lze zvolit odpovídající rukavice. To samé platí i o hře, která se bude odehrávat v hale nebo na umělé trávě a podobně.

rekawice-uhlsport-absolutgrip-4051309778189-101115301_1

  • Kvalitní rukavice se rozhodně nebudou stydět za své provedení. Ideální je ploché šití. Nejčastějším řešením je Roll Finger, který ač se to nezdá, zajistí daleko lepší hru s míčem a jeho úchytem. Existují i další druhy různého šití, což má za důsledek, že například pěkně přilnou na ruku a poté se v nich sportuje daleko lépe.
  • Výplní je vždy vysoce kvalitní pěna. Podle této náplně si hráč zvolí, jaký typ rukavic bude potřebovat. Přilnavost není jen v šití, ale i v použité pěně. Některá je ideální do mokrého prostředí, jiná zase vynikne zvýšenou pevností. Není poté divu, že brankář má ve své výzbroji několik různých druhů brankářských rukavic.
  • Investice do dražších produktů se v tomto případě též vyplatí. Nejen, že rukavice budou šité z kvalitního materiálu a za velmi moderních technologických postupů, ale rovněž skvěle ochrání ruce a prsty, což je mnohem důležitější.