Co bude zajímat vaši návštěvu u vás doma

Když si nově zařídíte byt, rekonstruujete jej svými vlastními silami a pořídíte si nábytek v minimalistickém či retro stylu, doplníte jej pokojovými rostlinami a vkusnými závěsy a roletami, veškerou vaši snahu může dokonale podepřít právě koberec. V zásadě tolik nezáleží na jeho materiálu, ale spíše na měkkosti vláken, hebkosti a samozřejmě na barevném podání. Jakmile bude byt zútulněný a obyvatelný, nadejde příhodná chvíle pozvat k vám vaše přátele na návštěvu.

fialový koberec

Ti budou obdivovat váš osobní vkus a možná se k vašemu pojetí zařízení bytu vyjádří velmi pochvalně a budou chtít návštěvu v budoucnu jistě rádi zopakovat.

Mezitím uplyne pár měsíců či let, podniknete spolu za tu dobu několik dalších akcí mimo váš domov, například společnou dovolenou, a konečně nastane chvíle, kdy zas nakoupíte občerstvení a zajistíte program na volný víkend u vás doma. Budete mít v plánu například promítání filmu z vaší soukromé dovolené s dětmi a neodepřete si ani posezení na koberci, protože tam se nejlépe prohlíží fotky v rodinném albu, konzumují slané tyčinky a smažené brambůrky, skládá puzzle a hrají karetní hry. Koberec je vděčnou hrací plochou jak v obýváku, tak i v ložnici, což jistě dobře víte již z vašeho prvního setkání ve vašem domě.

červený koberec

Nenechte se odradit zápachem koberce

Jakmile bude vše přichystáno k repríze návštěvního dne u vás doma, budete ladit poslední detaily, když při pokleku na koberec zaregistrujete typickou „vůni“ bosých chodidel. Bude se linout z povrchu koberce zejména v místech, kde jste často našlapovali naboso a neuvědomili jste si, že může koberec snadno přijímat odér z vašich bosých nohou.

Naštěstí existuje rychlá náprava – čištění koberců strojem Rotovac, který zbaví koberec nejen chodidlové vůně, ale i vyšlapaných cestiček, různých zaschlých skvrn a dalších usazených nečistot, s nimiž si neporadil váš sáčkový vysavač.