Digitální nomádství

V současné době je stále oblíbenější takzvané digitální nomádství. Jedná se o specifický životní styl, kdy lidé cestují po celém světě, užívá si cestování, ale zároveň pracují, aby si zajistili prostředky na život. Přitom na mnoha místech světa je bydlení a živobytí mnohem levnější než u nás.
Samozřejmě digitální nomádství není vhodné pro každého, protože podmínkou je, že se mu mohou věnovat jen lidé, kteří pracují na notebooku. To znamená – designéři, překladatelé, novináři na volné noze, youtubeři, provozovatelé e-shopu. Důležité je mít také kvalitní síť pracovníků, kteří zůstávají v České republice a na které je možné některé pracovní úkony delegovat.
 učení asiatů

Hlavně mít kvalitní připojení k internetu

Podmínkou je kvalitní připojení k internetu. Velmi oblíbené jsou takzvané coworkingové centra, která v současné době naleznete v podstatě po celém světě. Jedná se o sdílený pracovní prostor pro nezávislé profesionály. V posledních letech coworkingové centra naleznete také v České republice.
Pokud se domníváte, že digitální nomádství je životní styl, který preferují především mladí lidé, kteří hledají zkušenosti, jste na omylu. Celá řada rodin se rozhodla pronajmout nebo prodat byt, aby vyrazila na cesty. Samozřejmě můžete namítnou, a co škola, ale v současné době mnohé české školy nabízejí individuální vzdělávání a e-lerning. Znamená to, že dítě má částečně domácí vzdělávání, částečně využívá podporu z klíčové školy, kde také dochází dvakrát do roka na přezkoušení.
žena u velkého stolu
Na trhu se začínají objevovat také knihy, které se tématikou digitálního nomádství zabývají. Píší ji lidé, kteří se sami jako digitální nomádi živí a rádi by své zkušenosti předali druhým.
Samozřejmě, i když digitální nomádství není žádnou výjimkou, není to stále tak docela standardní životní styl. Ale lze předpokládat, že tento způsob života se bude vyvíjet a rozšiřovat.