Hubnutí s bílkovinami jde velmi rychle

Bílkovinná dieta je považována za jakýsi dlouhodobější program, díky kterému lze snížit váhu na požadované optimum a hlavně ji i udržet. Ovšem výhodou je i to, že celkově prospívá organismu, protože se naučíme správně stravovat a zajímat se více do hloubky o svůj jídelníček. Tento program je velmi rozšířený především ve Spojených státech, ale začíná se stále častěji objevovat i v Evropě.
hovězí maso

Dieta je založená na naprostém omezení příjmu sacharidů, ale doplňuje do těla obrovské množství bílkovin, vitamínů a minerálů. Také se dbá na vysoký příjem tekutin, hlavně vody. V tomto programu se nejvíce konzumují lehká jídla, jako například zelenina, ovoce, ryby, drůbeží maso apod.
uzené hovězí maso a salám
Ovšem je třeba počítat s tím, že tato dieta patří mezi dlouhodobější programy a výsledky se snižováním váhy se dostavují velmi pomalu, ale výhodou je, že jsou trvalé a nenastává žádný jo-jo efekt. Zpočátku může být dodržování této diety velmi náročné, neboť většina z nás má na cukru vypěstovanou závislost, především tedy na energii, kterou našemu tělu dodává. Na začátku tedy mohou nastat slabší či silnější abstinenční příznaky. Jakmile však tyto obtížné začátky překonáme, máme téměř vyhráno, neboť bez příjmu sacharidů začne tělo spalovat energii, která je uložena v tělesném tuku a tím začne docházet k redukci hmotnosti. Pokud dietu poctivě dodržujeme, po nějakém čase se naše tělo dostane do stavu, který se nazývá ketóza. Vzniká tak, že jsou spáleny všechny zásoby sacharidů a začnou se vytvářet ketolátky, které potlačují chuť k jídlu a pocit hladu, kvůli kterému býváme podráždění a při jiných dietách může dokonce vyvolat úzkosti a deprese. Tyto látky také napomáhají tělesnému odvodňování, a proto je také hubnutí v této fázi již rychlejší . Celková doba trvání diety se obvykle pohybuje kolem půl roku, ale může být i dlouhodobější, záleží na vás a na tom, jak se s dietou cítíte.