Masáže a jejich účinky


Masáže využívají buď lidé, které trápí rozličné druhy bolestí nebo lidé, kteří od masáže očekávají spíše psychické účinky a chtějí se zbavit stresu či napětí. Prostě se celkově uvolnit. Podle našich očekávání a potřeb volíme vhodný druh masáže.


·         klasická masáž – je nejčastěji podstupovanou masáží. Jejím úkolem je regenerace, odstranění ztuhlosti a svalových bolestí. Dochází při ní ke značnému prokrvení svalstva i vnitřních orgánů. Pomůže i kloubům, protože prokrví a uvolní svalstvo, které je drží. Je možné absolvovat masáž celého těla nebo masáž pouze vybraných oblastí např. záda, šíje apod. Používají se různé masážní oleje.
dekorace wellness


·         reflexní masáž – využívá reflexních bodů na lidském těle, provádí se zejména na chodidlech. Dochází ke stlačování či masáži určitých bodů, které ovlivňují určité místo v těle. Její výhodou je cílené působení a účinek je okamžitý. Dá se pomocí ní objevit skrytý problém. Obvykle se pracuje bez masážních olejů.


·         sportovní masáž – dovede připravit sportovce na výkon a omezit určité typy svalových či vazivových zranění. Po zátěži naopak urychlí regeneraci a zklidní. Je to masáž intenzivnější, tvrdší. Existuje pevné pravidlo, jak jdou masážní úkony za sebou. Záleží na tom, v jaké fázi se sportovec zrovna nachází a co od masáže potřebuje. Masíruje se obvykle různými emulzemi.


·         baňkování – také dost často používaná metoda, kdy se na tělo potřené olejem, obvykle záda, přiloží nahřáté baňky, které vytvoří podtlak, čímž drží na kůži a uvolňují svalstvo do hloubky. Tento způsob se používá na uvolnění hlubokých svalů a odstranění bolestí zejména zad a šíje. Pak následuje klasická masáž.
masáž ve třech


·         dalšími druhy masáží jsou aromamasáže, anticelulitidové, regenerační, shiatsu masáže a pro odvážné nuru erotické masáže


Různých technik a zpříjemnění masáží je nepřeberné množství. Obvykle musí člověk zapátrat na internetu nebo se zeptat známých na jejich zkušenosti s konkrétním salónem či masérem nebo masérkou. Osobnost maséra je důležitá, měl by být člověku příjemný, aby masáž opravdu splnila očekávanou relaxaci těla i ducha.