Jóga pro začátečníky


Jóga se skládá ze cviků, které mají za úkol procvičit nejenom svaly vnější ale i vnitřní, které napomáhají správné funkci orgánů. Určitě byste měli absolvovat alespoň pár lekcí od odborníků, neboť internetová videa často nedokáží správně vysvětlit správné držení těla, dýchání a práci svalů.

Co budete na cvičení potřebovat?

Pro začátek budete potřebovat pouze podložku. Vhodná podložka na cvičení jógy se pozná tak, že neklouže, je pevná a zároveň dostatečně měkká. Podložka vás bude provázet během každého cvičení, proto investujte do kvalitnější, která je vhodná i pro pokročilejší cviky.

Dále si můžete pořídit bloky, které vám usnadní jednotlivé pozice a cvičení pro vás bude pohodlnější. S dalším cvičením si sami objevíte styl, který vám nejlépe vyhovuje, a podle toho si pořídíte vybavení, které je potřeba.

lekce jógy

Během cvičení se soustřeďte pouze na vás, dýchání a svaly, které se právě zapojují do cviku. Cvičte pomalu ale dynamicky, pokuste se přes celé cvičení nedělat nic jiného. Zvonění mobilního telefonu, žízeň či potřeba zkontrolovat sociální sítě by vás nemělo ovlivňovat. Proto je nejlepší všechny možné zdroje rušení odstranit, například odložením telefonu do jiné místnosti nebo jeho vypnutí.

cvičení jógy

Jógu můžete cvičit po práci, před ní nebo kdykoliv když se potřebujete protáhnout a uvolnit. Vždy po ukončení cvičení si na pár minut lehněte na záda a pokuste se na nic nemyslet, vyčistit hlavu. Nemyslete na blížící se termíny odevzdání prací nebo na složenky, které je potřeba zaplatit. Jestliže se vás jakákoliv myšlenka pokusí vtáhnout zpátky do reality, jednoduše na ní zapomeňte. Ačkoliv to ze začátku bude velmi složité, postupem času se naučíte relaxovat a vychutnávat si klid.

Po cvičení byste se měli cítit protaženě, uvolněně a spojeně nehledě na to, jak složité cviky jste prováděli.