Letiště Václava Havla

Nejvytíženější letiště na našem území je pochopitelně to pražské, tudíž Letiště Václava Havla, dříve se jmenovalo Ruzyně. Na toto letiště se dostanete buď vlastním způsobem, tedy autem, které můžete nechat na parkovištích, která se nachází ve velmi blízké vzdálenosti od bran terminálu letiště. Další možnost je MHD, které je zřizováno Pražskou integrovanou dopravou. Nevýhoda od ostatních evropských velkoměst je ta, že do centra nevede žádné metro, či přímý vlak. Autobus jede necelou půlhodinu na stanici metra Anděl nebo pár desítek minut na stanici Zličín.
Uvnitř lze trávit čas hned několika způsoby. Při čekání na svůj let můžete využít několika služeb, které komplex poskytuje. Výhoda je, že má pouze dva terminály a orientace je velmi jednoduchá. Některé obchody naleznete až za prostorem pasové kontroly.
letadlo nad městem

Můžete využít čas sezením v kavárně, hodit do sebe nějakou rychlou svačinu třeba v KFC, navštívit letištní salónek, který je ovšem za poplatek. Pokud necestujete low cost a připlatíte si nějaký ten tisíc za vyšší třídu, vstup do salónku bývá v ceně letenky. Naleznete tam pohodlné sedačky, prostor pro odpočinek a chutnou stravu.
Počítá se i s nejmenšími, na letišti jsou vybudovány prostory i pro ně. Některá z již zmiňovaných jídelních a nápojových zařízení fungují neustále.
Většina populárnějších obchodů, tím myslím třeba Duty-free, naleznete až za již zmiňovanou pasovou kontrolou. Je pravda, že balení, která se tam prodávají nebývají často výhodná, ale v běžných obchodech je spíše nenaleznete. Rovněž se tam nachází obchody s oblečením, kosmetikou i parfémy i restaurace, které už jsou velmi předražené. Za půl litru točené plzně zaplatíte něco málo přes sto korun.
křídlo letounu
Prostor za kontrolami Vám nabídne výhled na stroje, které se právě na letišti nachází. Příznivcům letadel doporučuji, aby na letiště dorazili několik hodin před odletem, a mohli si tak užít chvíle kocháním letadel.