Maca peruánská – Jak ji užívat a co všechno nám může přinést? Její účinky vás ohromí, stačí vyzkoušet!

Všichni víme, že příroda nám často dává to nejlepší pro péči o naše zdraví a kondici. Například maca peruánská patří mezi to nejlepší z přírody.

Maca peruánská – Jak ji užívat a co všechno nám může přinést? Její účinky vás ohromí, stačí vyzkoušet!

Roste hodně vysoko, tam kde téměř žádné jiné rostliny nerostou. V jihoamerických Andách vyrůstá poklad, na ten sázeli už staří Inkové. Jde o jednu z nejstarších bylinek na světě a pro své účinky se hojně využívá stejně, jako kdysi. Maca peruánská je skvělým přírodním afrodiziakem, užívat ji v tomto případě mohou ženy i muži a působí stejně dobře, navíc jde o bylinku, které přispívá k lepší duševní i fyzické kondici. Dnes se maca považuje i za superpotravinu, pro tělo má tedy hned několik příznivých účinků najednou.

čerpejte sílu přírody

Kořen, který musíte vyzkoušet

Maca může připomínat například řepu, využívá se zejména kořen, ten se suší a mele na prášek, který se poté užívá po lžičkách. Doporučuje se přidávat tento prášek do jídel nebo nápojů, ale jde o to, co preferujete, určitě je maca skvělá například v mléce. Existuje několik druhů. Nejvíce se ale využívá žlutá maca, můžete se ale setkat i s červenou nebo černou barvou u macy. Doporučené dávkování macy odpovídá jedné čajové lžičce mletého prášku denně. A je určitě lepší užívat macu hned z rána, takže si můžete každé ráno takto kvalitně obohatit snídani. Kromě samotného prášku, je možné sehnat i bylinku ve formě tablet, což umožňuje ještě snadnější užívání.

Všechny důležité látky a vitamíny obsahuje právě kořen, ale určitě je možné zpracovat celou rostlinu, což u nás není běžné a na našem trhu je k dostání právě prášek macy, který se nejčastěji užívá pro doplnění potřebných vitamínů a minerálů do těla a zejména pak pro všechny skvělé účinky této starodávné bylinky.

maca je afrodiziakum

Super energie pro každého

Maca dodává tělu energii, ale zklidňuje i nervy a posiluje psychickou odolnost. Co však asi každého zajímá nejvíce, jsou právě účinky podobné jiným afrodiziakům. Upravuje ale i hormonální nerovnováhu a ženám může pomoci zejména v období menopauzy. Maca je pak také známá tím, že podporuje plodnost. Její užívání má tak vliv na celkovou kondici těla i duše a pomůže při problémech s početím nebo při potížích v sexuální oblasti.

Určitě bylinku vyzkoušejte, na její účinky nedáte už nikdy dopustit.