Než vám střecha spadne na hlavu

Říká se, že muž má postavit dům, zasadit strom, a zplodit syna. Tím to ovšem nikdy nekončí. Aby totiž dům zůstal stát, potřebuje náležitou péči, a správnou údržbu. Co dělat, co rozhodně nedělat, a kdy je nejlepší zavolat na pomoc instalatéra?

Montáže

Šikovný kutil si se spoustou věcí v domácnosti poradí sám. Ať už se jedná o instalaci pračky, myčky, umyvadla, baterií, či dalších nutných zařízení. Není to však jen o šikovnosti rukou, ale rovněž o rozumném uvažování, a správném sebehodnocení. Protože každý přístroj funguje trošku jinak, a vyžaduje odlišné zacházení, je vždy ideální přečíst si návod, a přesně podle něj postupovat. Řeči že návody jsou jen pro amatéry obvykle totiž přecházejí neštěstí v podobě vytopené koupelny. Pokud si tedy nejste jistí, že ten či onen přístroj zvládnete smontovat a nainstalovat sami, raději si zavolejte na pomoc odborníky.

figurka instalatér

Údržba

Každý přístroj v domácnosti vyžaduje pro správné fungování pravidelnou údržbu. Zde opět platí, že pokud tomu rozumíte, můžete to udělat sami. Pokud však nejsou manuální a technické práce nic pro vás, nestyďte se, a zavolejte instalatéra, který se o to postará. Není žádná ostuda něco neumět, protože každý jsme dobrý v něčem jiném, a umět si říct o pomoc, je známkou vyspělosti.

Zacházení

Umět zacházet s předměty denní potřeby je velmi důležité. Nic totiž není zadarmo, a čím lépe se o své věci staráte, tím déle vám pravděpodobně vydrží. Nevylévejte do odpadu nic, co tam nepatří, pravidelně pročišťujte filtry, a používejte každé zařízení takovým způsobem, jakým být používáno má. Ačkoliv je myčka určena k mytí, také potřebu čas od času vydrhnout. Když pračce zapomenete vyčistit filtr, ucpe se, a přestane odtékat.

montáž baterie

Když se něco pokazí

Když se něco pokazí vinou špatného používání, rozhodně je na čase zavolat si na pomoc instalatéra. Bojíte-li se špatně odvedené práce za přemrštěnou cenu, nejprve si projděte recenze, a dejte na doporučení známých, přátel, či rodiny. Jednou z nejspolehlivějších, ale zároveň i nejlevnějších instalatérských firem na českém trhu je A.K. servis, který spolehlivě funguje již od roku 1989, a nabízí i pohotovostní služby.