Pět much jednou ranou

Mít stále dokonale průzračnou a hlavně zdravotně nezávadnou vodu v zahradním bazénu je jistě přáním každého majitele tohoto soukromého koupaliště. Jak toho ale docílit?

  • Můžete se denně pachtit se síťkou nebo některou jinou mechanickou pomůckou a snažit se vychytat všechny napadané nečistoty.
  • Další možností je výměna vody v pravidelných intervalech. Nejlépe každý týden.

bazénová voda

Je jistě na první pohled jasné, že obě možnosti jsou v podstatě nesmyslné. Chce to nějaký lepší nápad. Tím nápadem je vhodná bazénová chemie, která vše udělá za nás. Pomocí multifunkčních tablet do bazénu https://www.chlorito.cz/multi-tablety-5v1vyřešíte pět problémů v jednom okamžiku.

  1. Voda bude zdravotně nezávadná, protože bude desinfikovaná.
  2. Hodnoty pH budou ideální a nebudete je muset neustále hlídat a měřit.
  3. Další z výhod je možnost takzvaného vločkování. Což znamená, že se mechanické nečistoty shluknou do vloček a pak se snadno odstraní.
  4. Konečně nebudete muset řešit přítomnost řasy v bazénu. Tento nepříjemný přírodní produkt nejen, že vypadá nevzhledně, ale může také způsobit kožní zdravotní potíže.
  5. Voda bude průzračně čistá tedy nejen na první pohled.

vodní sportovec

Blankytně modrá hladina

Ačkoliv funkcí je opravdu velké množství, nemusíte se obávat, že je to přímo úměrné manipulaci s nimi. Ta je naopak překvapivě jednoduchá. Pokud si chcete vytvořit blankytně modrou hladinu, pak zvolte produkt, který je označený jako BLUE.

  • Tablety se vkládají do bazénového plováku nebo dávkovače tablet, kde se pomalu uvolňují aktivní látky.

Nejsou tedy vhodné přímo do skimmeru, protože by mohlo dojít k poškození plastových částí. Koncentrace aktivního chlóru je totiž vysoká. Bazénové tablety jsou vhodné pro všechny druhy zahradních bazénů. Prodávají se v několika váhových variantách. Od dvacetikilogramového až po padesátikilogramové balení.