Vestavné spotřebiče

Vestavné spotřebiče jsou stále oblíbenější volbou domácností. Přidávají totiž místnostem na modernosti – vše je dokonale sladěné, nic nevyčnívá, nic nepřekáží. Nejčastěji je můžeme pozorovat v kuchyni, ale již není výjimkou, že lze vidět i běžnou elektroniku, jako je televize nebo rádio, zabudovanou v nábytku. Jaké jsou jejich hlavní výhody a nevýhody?
kuchyně v restauraci
Výhody:
·         Hlavní předností této elektroniky je to, že z estetického hlediska vlastně spojí celkový vzhled a ukryje elektroniku, která nutně nemusí být na očích – myčku, ledničku či sporák.
·         Velkou výhodou ve stísněných prostorách je schopnost tohoto zařízení ušetřit drahocenné centimetry.
moderní kuchyň
Nevýhody:
·         Velkou nevýhodou je pořizovací cena těchto spotřebičů, která může být i několikanásobná vzhledem ke klasické volně stojící elektronice.
·         Je potřeba si zajistit odbornou montáž a také vhodně upravit nábytek, do kterého se zabuduje. Nejlepší řešení je pořízení vestavěné elektroniky v době rekonstrukce celé místnosti, kdy se kupříkladu v kuchyni mění celá kuchyňská linka.
·         Oproti volně stojícím alternativám je zde také nižší užitný objem.
A jakou elektroniku lze řešit zabudováním? Místnost po místnosti jsou to například tyto:
·         Kuchyň: ledničky, myčky, sporáky, varné desky, trouby, digestoře, kávovary, mikrovlnné trouby, ohřívací zásuvky, mrazáky nebo sety trouby a varné desky.
·         Koupelna: pračky a sušičky.
·         Obývací pokoj: televize, rádia.
kuchyňský ostrůvek
Co se týká funkčnosti, nelze rozhodnout, který typ je vhodnější. Stejně tak neexistuje všeobecný návod, který by se vztahoval pro všechny. Pro někoho je zbytečné investovat do dražších vestavěných prvků, jinému to připadá zbytečné a dalšímu ušetří cenné centimetry prostoru a pomůže mu tak zařídit kuchyň dle svého. V každém případě je nutné se rozhodovat podle běžného provozu domácnosti, co komu vyhovuje a odpovídá jeho životnímu stylu.