Když schází čas

V současné době se stává čas tou nejvzácnější komoditou v lidském životě. Čas bohužel nelze klonovat. Co s tím? Samozřejmě je velmi vhodné, abychom dokázali zvládat takzvaný timemanagement, tedy efektivní a účelné využívání času bez zbytečných prostojů a naopak neefektivního zaúkolovávání sebe sama. Další důležitou skutečností je pak delegování. Pokud jste pracovně zahlceni, je vhodné práci delegovat na své podřízené nebo kolegy. Lidé, a nejčastěji se to týká žen, velmi často podléhají pocitu, že nikdo to neudělá tak dobře jako oni. Je to sice možné, ale většina kompetentních lidí daný úkol zvládnou ve standardní a přijatelné kvalitě, což je v dané situaci více než dostačující. Každý by si měl uvědomit, že je nahraditelný. Když člověk s pokorou přijme tento fakt, velmi významně se mu uleví.
máma s dítětem u zábradlí

 

Nechte si doma uklidit a děti pohlídat

A co v osobním životě? Často máte pocit, že je toho doma ještě více než v zaměstnání. Tak rádi byste si odpočinuli alespoň přes víkend, ale musíte uklízet domácnost, do toho zajít uklidit a nakoupit částečně nemohoucím rodičům, tak rádi byste zajeli s dětmi do ZOO, ale musíte malovat, tak rádi byste někdy vyrazili s partnerem či partnerkou do divadla a pak na večeři, ale chybí Vám hlídání.
dítě u brambůrků

I zde platí systém delegování. Jako pracující lidé si můžete ten úžasný nadstandard a můžete využívat celou řadu služeb, které velmi výrazně usnadní Váš život.

Například takové hlídání dětí. Samozřejmě nechat děti v péči chůvy celý víkend, nebo každý den, to není pro každého, ale proč byste si jednou za čas nemohli vyrazit za kulturou. Máte strach, že to děti nezvládnou? Pro děti je určitě prospěšné, když se seznámí s novými lidmi, bude to prospěšné i pro jejich život. Samozřejmě k dětem nepošlete kohokoliv. Je výhodné využívat portál, kde se sdružují hlídačky a najdete na každou profil i jednotlivé reference. Nebojte se využívat služby, které potřebujete pro lepší život.