Koupit telefon prvňáčkovi – ano nebo ne?

Jednou se do role rodiče dostane se štěstím každý z nás, a mimo jiné bude nutné rozhodnout, zda začínajícímu školáčkovi dát jako vybavení do školy i mobilní telefon, nebo jestli ho může dostat až později. Pojďme se tedy společně podívat na to, čím je možné se řídit, a k jakým případným okolnostem by se mělo přihlédnout.
Místo, kde bydlíte
Pokud bydlíte ve městě, tak dle mého názoru, není zatím telefon nutný, jelikož městská hromadná doprava jezdí opravdu v dobrých časových intervalech, a tudíž se nejspíš nestane, že by se váš školáček neměl, jak dostat domů. Naopak pokud bydlíte v nějaké vesničce, kde je vaše dítě vázáno na dopravu autobusem či vlakem, který nejezdí tak často, bylo by vhodné, aby telefon mělo.děti ve třídě.jpg
Jedináček nebo sourozenci
V případě, že se jedná o vaše první dítě nastupující do školy, je vhodné mu telefon pořídit, aby se s vámi mohlo v případě nouze spojit. Pokud však má ve škole staršího sourozence, se kterým po konci vyučování jezdí i domů, tak to zatím řešit nemusíte. Ten mladší se v tomto ohledu může spolehnout na staršího, což povede i k tomu, že mezi sebou budou mít lepší vztah.
Vyspělost jedince
Často se stává, že do první třídy, nastupují i děti, kterým byl ze strany odborníků doporučen odklad, avšak rodiče to prostě nechtěli připustit. Dle mého názoru, je pro takové dítě jednak zbytečné, aby tedy do první třídy nastoupilo, druhák je nejspíše zbytečné pořizovat mu mobilní telefon, jelikož by si s ním pak neustále hrálo, a paní učitelka by si s ním pak nemusela vědět rady. Avšak pokud máte doma zvídavou osobnost, může jí právě telefon napomoci se získáváním dalších vědomostí.mapa světa a telefony v rukách.jpg
Ať se tedy rozhodnete jakkoliv, vždy přihlídněte také k přání vašeho dítěte, jelikož tím, že byste jednali jen podle svého přesvědčení, byste mu mohli snadno ublížit, a to samozřejmě nikdo z nás nechce. Dnes jsou děti na sebe často ošklivější než dříve, a pokud někdo ve třídě nebude mít to, co ostatní, může to snadno vést k šikaně a problémům v třídním kolektivu. Pokud nejste zrovna nejbohatší, nevěšte hlavu – vždyť hned ze začátku nemusí mít vaše ratolest ten nejdražší telefon.