Ložnice, ve které si skutečně odpočinete

Ruku na srdce, cítíte se po ránu plní síly a energie do nového dne nebo naopak odpočítáváte minuty, kdy se budete moci zase spokojeně zavrtat do měkoučkých peřin? Pokud u vás téměř každé ráno převládá ta druhá zmíněná varianta, je nejvyšší čas přehodnotit zařízení ložnice.

čistý interiér

Je to právě ložnice, která patří k nejdůležitějším místům našeho domova. Přesto tomuto prostoru a vybavení v něm není věnování tolik pozornosti, kolik by si zasloužilo. Možná si to neuvědomujete, ale je to právě ložnice, ve které strávíme přibližně třetinu našeho života. Navíc to hlavní, proč tuto místnost navštěvujeme je odpočinek a načerpání sil, které budeme jistě další ráno potřebovat. Ložnice bychom proto měli zařizovat co možná s největším rozmyslem, vše plánovat dopředu a na jednotlivých kusech nábytku a vybavení nešetřit.

  • Postel, rošty a matrace

spící žena

Začneme od toho nejdůležitějšího, bez postele se totiž žádná ložnice neobejde. Na posteli, společně s kvalitními rošty a matrací bychom neměli šetřit. Přeci jenom se nejedná jenom o investici do kusu nábytku, ale hlavně do našeho zdraví. Naše záda a bederní páteř nám jistě za pár let poděkují. Samotná postel ovšem není všechno, je potřeba jí do prostoru správně umístit. Čínské učení feng shui praví, že postel má být nejlépe umístěna čelem ke zdi, přístupná z obou stran a rozhodně by neměla stát přímo pod oknem.

  • Šatní skříň

D ložnice samozřejmě patří i další nábytek, bez kterého bychom se v této místnosti neobešli. Komoda, noční stolky nebo vestavěná šatní skříň jsou základ. Pokud přemýšlíte nad zajímavým a moderním dekorem nábytku, vyzkoušejte odstín h3430 Sten-skrine, který propůjčí nábytku rustikální a neotřelý vzhled.

Vždy ale berte v potaz, že ložnice musí působit vzdušným dojmem. Tedy čím méně nábytku v ložnici bude, o to lépe. Vytvořte prostor bez rušivých elementů a užijte si každou noc na maximum.